Zdravě a lehce do Velikonoc

Příští týden začíná Popeleční středa. Dříve lidé od této středy drželi 40denní půst až do Velikonoc – proč? Jaro je skvělým začátkem k detoxikaci, čištění těla po zimě, kdy jsme pěkně papali a dělali si zásoby, aby nám nebyla zima. Zbavit tedy tělo škodlivin je dalším krůčkem k lepšímu zdraví a vitalitě. Teď již začalo vykukovat sluníčko, kuchyně se stává lehčí a zelenější. Mějme rádi svoje těla a dopřejme jim to nejlepší – pojďte se mnou zkusit půst.

O co tedy půjde?

Praktikuji celostní výživové poradenství – budu se tedy snažit o očistu těla i duše – jde to totiž ruku v ruce spolu, bez prvního to druhé zkrátka nefunguje a naopak. Chci tedy projít jarním detoxem, ne hladovkou. Pokud to chcete zkusit také, máte ideální příležitost. Jídelníček bude bez masa, kravského mléka, vajec a bílého cukru. Je tedy založený pouze na potravinách rostlinného původu. Ty tělo nezatěžují a pomohou nám dojít ke zdárnému vyčištění těla.

Základní pravidla

  1. Vynechám maso – trávení masa bere tělu energii a rostlinné bílkoviny našemu tělu jenom prospějí.
  2. Vynechám kravské mléčné produkty – mléko naše tělo zatěžuje a zahleňuje. Je čas naučit se, jak je skvělé vařit a péct z rostlinných mlék.
  3. Vynechám vajíčka – vajíčka jsou plná cholesterolu. Slepice na konci zimy stejně moc nenesou, dáme jim tedy do Velikonoc volno :).
  4. Vynechám bílý cukr – budu používat přírodnější slazení a nebudu zatěžovat tělo bílým cukrem. Co takhle zkusit sirupy, kokosový cukr nebo třtinovou panelu?
  5. Zařadím více vody a ve dnech couvajícího měsíce zařadím na 14 dní dva šálky kopřivového čaje denně na podporu detoxikace.
  6. Vynechám kávu, černý čaj a alkohol – to vše totiž proces detoxikace brzdí.
  7. Vynechám různé polotovary a potraviny plné chemie.

A co budu vlastně jíst?

Jídelníček kompetně postavím na rostlinné stravě, tedy na luštěninách, obilovinách, zelenině, ovoci a na oříškách a semínkách.

Potřebujete inspiraci?

Každý den vám dám na Facebook a Instagram fotku mého jídla za celý den pro inspiraci. Pokud na stránkách nebude recept, ráda dodám. Čeká vás tedy 40denní jídelníček, kterým se můžete inspirovat a držet půst se mnou. Nebojte se připojit s vašemi fotkami a informace, jak se vám daří a jak se cítíte. Pokud se budete chtít na něco zeptat, máte jedinečnou šanci mi psát, na vaše otázky se pokusíme najít společné řešení.

Tak co, jdete do toho se mnou? Recepty na každý den postupně, vše zde!